KoledzyPoFachu.pl

Kolejna edycja Targów STOM Kielce dobiegła końca – zobacz podsumowanie

To co dobre…szybko się kończy

Kolejna edycja targów Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL, która odbyła się od 26 do 28 marca 2014 roku, dobiegła końca. Tradycyjnie obfitowała ona w innowacyjne technologie oraz sprzęt. Nie zabrakło maszyn, obrabiarek, narzędzi oraz materiałów do obróbki metalu.

SONY DSC

W halach wystawienniczych można było zobaczyć maszyny do obróbki blach – maszyny, urządzenia i technologie do obróbki wiórowej, wycinarki laserowe, wykrawarki oraz oprzyrządowanie technologiczne obrabiarek.

W tym samym czasie miały miejsce wystawy związane z obróbką metali, spawalnictwem, technikami pomiarowymi czyli odpowiednio: STOM-BLECH, STOM-BLECH, SPAWALNICTWO, EXPO-SURFACE i CONTROL-STOM. Po raz pierwszy odbyły się Targi Wirtualizacji Procesów WIRTOPROCESY, podczas których zostały zaprezentowane takie technologie jak Rapid Prototyping, drukowanie 3D czy zastosowanie wirtualnej rzeczywistości w przemyśle. Producenci oraz dystrybutorzy mieli szansę pokazać najnowocześniejsze technologie projektowania i tworzenia prototypów od momentu projektowania komputerowego do drukowania przestrzennego.

stom_blech_stigal

Blisko 30 przyznanych nagród

Wśród nagrodzonych Medalami podczas VII edycji Targów Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi znaleźli się AGIE CHARMILLES, AMP, Fanuc FA POLSKA, Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania z Krakowa oraz Trumpf POLSKA.

medal_tk

Laureatem Medalu Targów Kielce został również wystawca STOM-BLECH – firma STIGAL z Legnicy. Cztery najważniejsze nagrody zostały przyznane również dla uczestników Międzynarodowych Targów Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa, w tym dla TECHNNIKI SPAWALNICZEJ z Poznania oraz Zakładu Elektromechanicznego ELKO-77. Podwójnie nagrodzony w tej kategorii został także Instytut Spawalnictwa z Gliwic za Topnik nisko fluorkowy F10 do twardego lutowania stali wysokostopowych i mosiądzu oraz System do badania własności wytrzymałościowych materiałów i złączy spawanych w wysokich temperaturach z wykorzystaniem nagrzewania indukcyjnego.

Wśród wystawców targów CONTROL-STOM i PNEUMATICON, nagrodzeni zostali Przedsiębiorstwo Rozwoju i Wdrożeń OBERON oraz Politechnika Świętokrzyska w Kielcach. Pierwszy Medal Targów Kielce przyznany podczas debiutujących Targów Wirtualizacji Procesów powędrował do UIBS Teamwork. Jedyną firmą wyróżnioną w czasie targów EXPO-SURFACE było przedsiębiorstwo REMIX S. A. ze Świebodzina.

Źródło: www.targikielce.pl

Lubisz artykuł? Udostępnij go znajomym!

O autorze

Zostaw odpowiedź