KoledzyPoFachu.pl

Relacja z targów ITM Polska 2014 w Poznaniu

ITM POLSKA I FOCAST 2014 ZAKOŃCZONE SUKCESEM!

9 – 12 czerwca 2015 – zapisz tę datę w kalendarzu! Już dziś zapraszamy wszystkich Państwa za rok na kolejną edycję targów ITM Polska. Druga edycja Forum Odlewniczego FOCAST odbędzie się za 2 lata – w dniach 7-10.06.2016 r.

W Poznaniu zakończyły się targi ITM Polska, o których z pewnością można powiedzieć: to była bardzo udana edycja! Przeprowadzonych dużo rozmów handlowych, zainteresowanie potencjalnych klientów, możliwość podejrzenia oferty konkurencji – to najważniejsze zalety zakończonych dziś targów ITM Polska.

– Wystawiamy się na targach ITM Polska od 10 lat. Pomimo rzeszy klientów stałych, którzy nas odwiedzają na stoisku, wciąż pojawia się tu ktoś nowy  i często okazuje się, że jest to bardzo cenny klient – powiedział Tadeusz Szczepaniak, Dyrektor Oddziału Yamazaki Mazak Central Europe.

Podkreślano, że rekordowa tegoroczna edycja ITM Polska przyciągnęła nie tylko setki firm z 30 krajów, ale też 16 728 zwiedzających z Polski i zagranicy. Na targi zarejestrowali się goście m.in. z Australii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Izraela, Kazachstanu, Litwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, USA, Węgier czy Włoch.

– Muszę powiedzieć, że nie ma znaczenia czy jesteśmy na targach w Niemczech, czy w Stanach Zjednoczonych, czy tu w Poznaniu – nie widzimy różnicy. Targi ITM Polska są imprezą na skalę światową – powiedział Janusz Nagórka, Prezes firmy Pol-Sver.

Na stoiskach odbywały się konkretne rozmowy, część maszyn z ekspozycji została sprzedana podczas trwania targów. Potwierdziło to fakt, że targi ITM Polska mają wymiar biznesowy.

– Około 90% wizyt, które odbyły podczas targów ITM Polska dotyczą projektów, które mają szansę realizacji. Uważam, że są to konkretne zapytania, które będą przekładały się na realne wyniki finansowe – powiedział Grzegorz Bosak, Dyrektor Schunk Intec.

Co jeszcze zapamiętamy z tegorocznych targów? Na pewno barwnych gości z India Show. Właśnie w Poznaniu było można oglądać największą w Polsce ekspozycję możliwości przemysłu inżynieryjnego z Indii – kraju Partnerskiego ITM Polska 2014. W ramach Salonu Mach-Tool wystawiało się ponad 100 indyjskich firm z sektora technologicznego. India Show stanowiło doskonałą platformę do dyskusji na temat dostępnych możliwości wspólnych przedsięwzięć i inwestycji w różnych sektorach inżynieryjnych pomiędzy Polską a firmami indyjskimi.

Odnotować należy także udany debiut Forum Odlewniczego FOCAST. Jak na formułę targów zareagowali wystawcy i zwiedzający? Okazało się, że Forum to strzał w dziesiątkę!

– Zalety? Dobra lokalizacja, nowoczesne i duże tereny oraz obecność wielu firm odlewniczych – powiedział Jan Hucek, Prezes Zarządu ASK Chemicals Polska.

W pierwszej edycji Forum Odlewniczego FOCAST wzięło udział ponad 100 firm: odlewni, producentów maszyn i urządzeń, dostawców komponentów i instytutów. Uczestnicy pozytywnie wypowiadali się o wydarzeniu, akcentowali, że jest ono bardzo ważne dla branży.

– Zarząd MTP stworzył tu znakomite warunki do prezentacji całej branży, duża liczba wystawców i zwiedzających potwierdza, że formuła targów jest nadal aktualna – powiedział Czesław Rudy, Prezes Zarządu PPP Technical.

Wystawcy podkreślali, że obecność na Forum Focast umożliwiła im nawiązanie kontaktów biznesowych nie tylko wśród zwiedzających targi, ale również między wystawcami.   Na pewno będziemy się wystawiać w 2016 roku – zapewniłPrzemysław Czapla, z firmy Swan Shephard Polska.

Forum Focast towarzyszyły dwudniowe spotkania matchmakingowe Focast ITM Meetings, na które zarejestrowali się uczestnicy z Polski, Niemiec, Czech, Indii oraz Szwajcarii. Odbyły się 43 spotkania, a wśród zamawiających znajdowały się takie firmy, jak: Solaris Bus & Coach, Sanden Manufacturing Poland, Emerson Industrial Automation Poland czy Seco/ Warwick Europe.

 

Dziękujemy wszystkim Wystawcom, Zwiedzającym, Patronom,
Partnerom i Mediom za to, że byliście Państwo z nami!
Mamy nadzieję, że targi oraz biznesowe spotkania przyczyniły się do znalezienia nowych partnerów w biznesie.

Zapraszamy w przyszłym roku na targi ITM Polska: 9 – 12 czerwca 2015 ! 

Już niedługo dokładne informacje o nowościach i zmianach jakie planujemy na przyszłoroczną edycję.

Zapraszamy także na drugą edycję

Forum Odlewniczego FOCAST: 7-10 czerwca 2016 r.
Do zobaczenia za dwa lata!

 

źródło: www ITM 

Lubisz artykuł? Udostępnij go znajomym!

O autorze

Bloger - Kolega po Fachu. "Wys­tar­czy, że weźmiesz ze sobą za­pał, ener­gię i mnóstwo dob­rych chęci.. I po­magaj, bo tak wielu jest Kolegów w potrzebie, tak jak kiedyś Ty..."

Zostaw odpowiedź