KoledzyPoFachu.pl

Jak wybrać odpowiednią miarę? Miara stalowa krótka

JAK WYBRAĆ ODPOWIENIĄ MIARĘ ?

Duża sztywność wstęgi ułatwia posługiwanie się miarą. Zakrzywiony profil taśmy pomiarowej, to wynaleziony przez firmę Stanley, sposób na przedłużenie zasięgu pomiarów wykonywanych samodzielnie bez konieczności podparcia taśmy. Gdy potrzebujesz zmierzyć pokój, szeroką witrynę sklepową czy głęboki wykop użyj miary Stanley FatMax XL, której wysięg jest niewiarygodnie duży, bo aż 4 m i to bez konieczności podparcia. Niezawodny system zwijania taśmy i jej blokowania Wszystkie miary krótkie firmy Stanley wyróżnia spośród innych miar perfekcyjnie rozwiązany, niezawodny system zwijana taśmy i jej blokowania. System ten użyty został po raz pierwszy w znanych na świecie miarach Powerlock i funkcjonuje z powodzeniem do dnia dzisiejszego. Powłoka przedłużająca żywotność taśmy Do pracy w trudnym środowisku wybierz miarę z powłoką Mylar®, która przedłuża dziesięciokrotnie. Pozostaje nam ją przetestować, może już ktoś

PORADA 1

Zwiększ dokładność wykonywanego pomiaru przez przechylenie zakrzywionej powierzchni wstęgi pomiarowej, tak by podziałka na wstędze dolegała możliwie dokładnie do obmierzanej powierzchni

1

 

 

 

 

 

 

 

 

PORADA 2

Gdy trzeba spasować dwa elementy ze sobą, na przykład drzwi z framugą, istnieje możliwość przeniesienia wykonanego pomiaru, przez odznaczenie go na tylnej stronie wstęgi i przeniesienie na dopasowywany element.

2

 

 

 

 

 

 

 

 

PORADA 3

Użyj małego zagłębienia „szczerbiny” w zaczepie pomiarowym, gdy chcesz wytrasować linię

równoległą do podstawy obrabianego materiału.

5

 

 

 

 

 

 

 

 

PORADA 4

Użyj palca lub obudowy miary, jako oporu, by utrzymać równoległość linii.

PORADA 5

By uniknąć przypadkowego zniszczenia taśmy, zawsze kontroluj jej tempo zwijania, tak by zaczep pomiarowy nie uderzył z dużą siłą w obudowę w ostatniej fazie zwijania taśmy.

3

 

 

 

 

 

 

 

 

PORADA 6

Elektrykom pomoże w przyciągnięciu zagłębionych w otworze kabli.

PORADA 7

Dzięki szczelinie roboczej „muszce” w zaczepie pomiarowym dodaliśmy użytkownikowi

możliwość użycia miary, jako dużego cyrkla traserskiego. Wystarczy zaczepić ją

na gwoździu lub śrubie umieszczonej w osi trasowanego okręgu i przykładając marker do taśmy (na odpowiedniej średnicy) wytrasować interesujący okrąg.

PORADA 8

W niektórych przypadkach, zaczep mierniczy przeszkadza w wykonywaniu pomiarów, wtedy

możesz wykonać swoje pomiary od hipotetycznego „0” np. na odległości 10 cm. Wtedy odcinek 10 cm odczytywany musi być na 20 centymetrze taśmy.

4

 

 

 

 

 

 

 

 

PORADA 9

Po odwróceniu taśmy możesz użyć jej, jako linijki do trasowania linii prostych.

PORADA 10

Sprawdzając długość przekątnych kwadratu (jeżeli są równe), możesz skontrolować prostopadłość jego boków.

 

Źródło: „katalog narzędzi” STANLEY

Lubisz artykuł? Udostępnij go znajomym!

O autorze

Zostaw odpowiedź