KoledzyPoFachu.pl

Chłodziwo do obrabiarek Blaser Blasocut

Chłodziwo do obrabiarek Blaser Blasocut

Dobór odpowiedniego chłodziwa jest warunkiem koniecznym do zapewnienia niezawodności, oraz podwyższenia wydajności i opłacalności przy obróbki metali. Chłodziwa Blaser mają długą tradycję proponują zastosowanie do niemal wszystkich operacji obróbki metali i innych materiałów. Producent zapewnia że dzięki stosowaniu jego produktów, wydłuża się żywotność narzędzi, powierzchnia zyskuje lepszą powierzchnię, a sama emulsja może być poddana dłuższym okresom ekspalatacji. Ponadto spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa dla pracowników i posiada szereg walorów ekologicznych korzystnych dla środowiska naturalnego. Chciało by się powiedzieć tak wiele za tak niewiele, jednak Blaser ze wszystkimi udogodnieniami nie należy do najtańszych, to finalnie jednak wychodzi porównywalnie z konkurentami podczas oszczędności w eksplatacji. Na forach internetowych fachowcy polecają produkty Blaser ze względu na dobre warunki konserwujące dla maszyn i przyjazne użytkownika bez nieprzyjemnego zapachu i podrażnień skóry. Warto więc może spróbować samemu i przetesować na własnej skórze 🙂 Chętnie poznamy opinie naszych czytelników. Co sądzom o tych produktach?blaser gramet

Chłodziwa Blasocut są emulsyjnymi chłodziwami na bazie olei mineralnych, nie zawierającymi środków bakteriobójczych, których stabilizacja biologiczna oparta jest blokowaniu rozwoju bakterii gnilnych przez nieszkodliwe bakterie aerobowe pseudomonas pseudoalcaligene. Dzięki takiej koncepcji recepturowej chłodziwa Blasocut charakteryzuje się znakomitą tolerancją dermatologiczną przy bardzo wysokich parametrów obróbczych i bardzo dobrej stabilności.

Chłodziwa Vasco to chłodziwa emulsyjne na bazie modyfikowanych estrów roślinnych. Polarny charakter bazy olejowej powoduje, że z pomocą chłodziwa Vasco można obrabiać najtwardsze materiały, takie jak stopy tytanu i stale wysokostopowe. Alternatywnym rozwiązaniem w stosunku do chłodziw Vasco mogą być tylko oleje obróbcze.

Chłodziwa B-Cool to najnowsze półsyntetyczne produkty (częściowo emulsje, częściowo roztwory) firmy Blaser opracowane specjalnie z myślą o układach centralnych. Zapewniają czystość maszyn i bardzo oszczędne zużycie dzięki bardzo dobrej spływalności i własnościach myjących.

Chłodziwa Grindex 10 i Grindex 10 CO są w pełni syntetycznymi chłodziwami (roztworami) służącymi wyłącznie do szlifowania bardzo twardych materiałów, takich jak ceramika, węgliki spiekane, bardzo twarde stale. Podobnie jak chłodziwa emulsyjne Blasocut stabilizację biologiczną chłodziw Grindex zapewniają nieszkodliwe bakterie aerobowe pseudomonas pseudoalcaligenes blokujące rozwój bakterii gnilnych. Brak w recepturze środków bakteriobójczych znacznie zmniejsza drażniące oddziaływanie typowe dla chłodziw syntetycznych.

 

 

Lubisz artykuł? Udostępnij go znajomym!

O autorze

Bloger - Kolega po Fachu. "Wys­tar­czy, że weźmiesz ze sobą za­pał, ener­gię i mnóstwo dob­rych chęci.. I po­magaj, bo tak wielu jest Kolegów w potrzebie, tak jak kiedyś Ty..."

3 komentarze

 1. Pracownik przy chlodziwie do maszyn 9 lutego 2014 at 16:56

  pracuje przy chlodziwie do maszyn, firma zaopatruje mnie w rekawiczki gumowe oraz materiałowe, niestety przy kontakcie ze skóra mam plamy krosty itp , nawet po umyciu rąk dotykajać ciała powstaja takie powikłania. Bzduuura! chłodziwo niszczy skóre, podobne, Nie wiem z jakiej firmy dokladnie moja firma ma chłodziwo ale wiem ze każdy taki srodek niszczy skóre i z tego co wiem może sie to skończyć bardzo nieciekawie dla naszej skóry

 2. Loop 12 lutego 2015 at 10:16

  U nas przerabiane były różne marki chłodziwa ale zawsze wracamy do Blasera bo jest najleszy, na pewno masz jakieś g… spóbujcie teraz prześć na Blasera i problemy znikną, masz 100% gwarancji na to.

 3. marcin 7 marca 2016 at 19:52

  Witam
  Nie powinno się zmieniać chłodziwa, bo ktoś na stronie napisał, że jest super.
  Chłodziwa dopieramy do twardości wody, materiału obrabianego oraz rodzaju obróbki.
  Lepiej wyszukać firmę, która się w tym specjalizuje i zapewni serwis, niż samemu szukać po omacku.
  Chętnie pomogę, wprawdzie serwisujemy lokalnie firmy aby trzymać rękę na pulsie, ale mogę podzielić się doświadczeniem jeżeli komuś to pomoze.

Zostaw odpowiedź